O nás

Elektromobilita je veľkým a celosvetovým trendom v doprave. Preprava na elektrických autách, kolobežkách či skútroch má niekoľko hlavných výhod:

  • je vysoko ekologická
  • nie je hlučná 
  • je čím ďalej, tým efektívnejšia a finančne dostupnejšia

Tento trend rastu e-mobility by sa pritom nemal zastaviť, a to neplatí iba o elektromobiloch - v roku 2028 by na cestách malo byť 129 miliónov  elektrických kolobežiek a skútrov. 

Rozširuje sa aj nutná infraštruktúra vplyvom finančnej podpory zo strany Európskej únie. Čím ďalej, tým viac ľudí uprednostňuje napríklad elektrické kolobežky pred krátkymi cestami autom.

Preto v roku 2019 vznikol náš eshop Scoot: aby vám sprostredkoval kvalitné elektrické dopravné prostriedky aj na Slovensku. V našej ponuke nájdete najmä produkty firmy Segway, ktorá patrí medzi najznámejšie značky v oblasti elektromobility.

Americká spoločnosť Segway vznikla už v roku 1999 a jej osobné transportéry sú na trhu už od roku 2002. V roku 2015 sa spojila s robotickou spoločnosťou Ninebot a v súčasnosti zahŕňa ponuka firmy Segway ekologické a inovatívne “smart” dopravné prostriedky vrátane kolobežiek, skútrov a ďalších transportérov. 

Popularita týchto produktov etablovala firmu ako jedného z lídrov na trhu s e-mobilitou - v roku 2018 sa pod značkou Segway predalo 1,6 milióna elektrických kolobežiek  a firma dodáva skútre na tzv. “sharing”, čiže zdieľanie vo svetových metropolách.

Do ponuky sme zaradili taktiež produkty od čínskej spoločnosti E-Twow, ktorá vyrába elektrické kolobežky oceňované najmä za praktický, ľahko prenosný dizajn a pohodlnú ergonómiu pri jazde. V roku 2017 získala zlatú medailu na medzinárodnej výstave vynálezov v Ženeve. 

Elektromobilita rastie na celom svete a Slovensko nie je výnimkou. Kvalitné produkty Segway sú teraz dostupné aj u nás. Vďaka Scoot.sk si môžete zvoliť spôsob prepravy, ktorý zaťažuje životné prostredie podstatne menej ako bežné auto.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.